Léčba vrásek – mýtus nebo realita?

žena použití produktu na omlazení pleti

Existuje lék na vrásky, který dokáže vymazat stopy času z obličeje a prodloužit mladistvý vzhled pleti? Pojďme se společně podívat na hlavní příčiny vzniku vrásek a dát si odpověď na otázku: "Může krém proti vráskám skutečně zapůsobit? "

První vrásky se začínají objevovat únavou nebo nedostatkem spánku již v 25 letech, rychle mizí, pokud se životní rytmus vrátí do normálu. Bohužel to tak nebude vždy. Již ve věku 30 let se na obličeji objevují vrásky, které pevně zaujímají pozice, a my, přemýšlíme, jak vyhladit pokožku, začínáme vybírat lék na vrásky.

Pro výběr účinného prostředku proti vráskám je nutné znát mechanismy tvorby vrásek a jak je korigovat.

Vrásky lze rozdělit na:

 • Mimické - jsou tvořeny v důsledku křeče obličejových svalů obličeje.
 • Gravitační - vznikají v důsledku edému a ochabnutí tkání. Základní příčinou tkáňového edému jsou: posunutí kostního rámu, svalový spasmus, zánět mízních uzlin.
 • Funkční nedostatky – vznikají v důsledku hormonálních změn, nedostatku tekutin (dehydratace), nedostatečného množství kolagenu, elastinu nebo kyseliny hyaluronové (změny související s věkem, ničení pod vlivem slunečního záření, špatné návyky, konzumace alkoholu atd. ).

Sami, bez speciálního tréninku, můžete napravit pouze vrásky, které se objevily v důsledku nedostatečného příjmu vody, škodlivého vlivu slunečního záření (fotostárnutí) nebo nezdravého životního stylu. Jiné typy vrásek budou opraveny odborníky nebo budete muset absolvovat odpovídající školení, protože technicky nesprávné provádění technik nebo ošetření může být škodlivé.

Jaký účinek lze očekávat od prostředku proti vráskám

Hydratační krémy lze používat jako každodenní péči o dehydratovanou pleť, na které se objevily vrásky. Pro maximální účinek si můžete zakoupit celou řadu domácích prostředků na vrásky s hydratačním účinkem: čisticí prostředek, sérum nebo koncentrát, krém a masku.

Při výběru pleťové kosmetiky nezapomínejte na to, že pokožka, zvláště v létě, potřebuje ochranu. Ujistěte se, že váš hydratační krém obsahuje opalovací krém.

I když pracujete v kanceláři, tyto produkty jsou pro vás nutností, protože sluneční záření prochází sklem a může škodit pokožce tím, že ničí kolagen, elastin a kyselinu hyaluronovou.

Trik, který používají všechny hvězdy – spojení pravidel každodenní péče o pleť s aktivním životním stylem a zdravou stravou – to je skvělý lék na vrásky!

Kosmetika, která pomáhá zbavit se vrásek, působí na povrchu pokožky a poskytuje hydratační účinek.

Jako zvlhčovače, změkčovadla, okluzivní činidla a zvlhčovadla se používají. Na povrchu pokožky vytvářejí tenký film, který zabraňuje dehydrataci. Zvlhčující látky přitahují vlhkost ze vzduchu a tím zvlhčují pokožku.

V povrchu pokožky se vytvoří dostatečné množství vody, buňky se narovnají a jemné vrásky mizí.

Maska proti vráskám – Top 5 nejlepších ingrediencí

pleťová maska ​​pro omlazení pleti

Doma můžete jako prostředek pro omlazení pleti použít masku, která bude obsahovat určité složky, protože právě složení aktivních složek a jejich množství ovlivňuje účinek.

Maska proti vráskám by měla obsahovat:

 • kolagen. Živočišný nebo rostlinný kolagen vytváří na povrchu pokožky film, který zpomaluje odpařování vlhkosti. Kolagen je také velmi hygroskopický – přitahuje až 30 molekul vody. Upozorňujeme, že tato složka v masce proti vráskám může způsobit alergickou reakci. Před aplikací masky na obličej udělejte test – naneste přípravek na loket a počkejte 15-20 minut.
 • Kyselina hyaluronová. Přírodní zvlhčovač pokožky. Molekuly kyseliny hyaluronové jsou velmi velké a stejně jako molekuly kolagenu neprocházejí epidermální bariérou pokožky. Princip fungování kyseliny hyaluronové je stejný jako u kolagenu.
 • Včelí vosk. Přirozená složka, která je okluzivní, to znamená, že pokrývá pokožku hustým filmem, který zabraňuje ztrátě vlhkosti. Nepoužívejte neustále masky s touto složkou, protože může bránit buněčnému dýchání.
 • Přírodní oleje. Tato složka jemně hydratuje pokožku a má několik účinků v závislosti na typu oleje. Takže olej z hroznových jader má protizánětlivý účinek, posiluje krevní cévy a podporuje omlazení kožních buněk. Maska proti vráskám ve svém složení nemusí mít jedno, ale celé složení olejů, které doplní a zesílí účinek proti stárnutí.
 • Peptidy. Krátké molekuly tvořené aminokyselinami jsou schopny procházet epidermální bariérou a působit nikoli na povrchu, ale uvnitř kůže. Nyní existuje několik typů peptidů v závislosti na účinku, který mají: hydratační, omlazující, liftingový atd. Masku s peptidy je lepší používat po 35 nebo 40 letech. Pokožku předtím příliš nestimulujte, jinak můžete dosáhnout opačného efektu.

Krém proti vráskám – na co si dát při nákupu pozor

žena omlazuje pokožku obličeje

Pokud lze masku proti vráskám používat každých 3-7 dní, pak krém proti vráskám používáme každý den, proto je velmi důležité si jej správně vybrat.

Před nákupem krému stojí za to pochopit, jaké problémy má pokožka. Pokud je obtížné určit problémy vlastními silami, pak je lepší kontaktovat dermatologa-kosmetologa, který provede důkladnou diagnostiku pleti a řekne vám, které kosmetické přípravky jsou vhodné a které mohou stav pokožky zhoršit.

Udělejte si seznam účinných látek v ruštině a latině, protože složení kosmetiky je uvedeno v jazyce INCI. Tento seznam vám pomůže při výběru kosmetiky.

Nevěnujte pozornost krásně navrženým balíčkům, někdy to, co je na nich napsáno, je marketingový trik, a ne informace, které by měly být použity při rozhodování. Při nákupu krému proti vráskám pamatujte, že nejdůležitější je složení krému.

Pozorně si přečtěte prvních 5 složek v seznamu složek a pokud mezi nimi nenajdete ty správné účinné látky, není tento krém pro vás. Při výběru krému nezapomeňte, že existuje několik typů kosmetiky:

 • Masový trh nabízí širokou škálu kosmetiky za přijatelné ceny, ale ne vždy má taková kosmetika účinek.
 • Přírodní kosmetika má dobrý účinek, ale nelze ji dlouhodobě skladovat pro nízký obsah nebo úplnou absenci stabilizátorů a antibakteriálních složek.
 • Profesionální kosmetika - obsahuje vysoké procento aktivních látek, díky kterým má viditelný účinek již od první aplikace. Nevýhodou kosmetiky je, že není levná.

Ale bez ohledu na to, jakou kosmetiku si vyberete, hlavní věc je, že pomáhá pokožce udržovat svěžest a zdraví, pečlivě pečuje o pokožku a postupně maže stopy času.