Laserové omlazení obličeje je kosmetická procedura, která vám umožní vyhladit malé a střední vrásky. Po provedení manipulace pokožka vypadá obnovená, napnutá a pružná. V tomto procesu laser ovlivňuje pouze určité vrstvy, zatímco epidermis zůstává nedotčena. Díky této technice jsou regenerační procesy aktivovány na buněčné úrovni a změny související s věkem jsou pozastaveny.
Co
Obličejový laser v kosmetologii je speciální zařízení, jehož hlavním úkolem je přeměnit energii na vysoce intenzivní radiační tok. Tato taktika je velmi populární a poskytuje ji mnoho kosmetických klinik.
Omlazení obličeje laserem spočívá ve schopnosti světelného paprsku způsobit popáleniny až do hloubky 1 mm.
Podkladové buňky se začnou intenzivně dělit, což vede ke vzniku nové epidermis.
Dochází tedy ke korekci mimických vrásek lehké a střední závažnosti, zpevnění pokožky a zvýšení její pružnosti.
Během procedury se laserová expozice provádí na problémových oblastech pokožky. V tomto případě je zaznamenána penetrace paprsku do hloubky jednoho milimetru. V důsledku toho jsou staré buňky zničeny a na jejich místě se začnou tvořit nové.
Po laserovém omlazení je důležitá správná péče o pokožku, která urychlí obnovu a zabrání vzniku komplikací.
K tomu použijte přípravky s hydratačním, uklidňujícím účinkem. Kosmetika obsahující antioxidanty je široce používána.
Další ochrana před sluncem (krémy, pleťové vody) je stejně důležitá. Musíte také pamatovat na čištění pokožky jemnými prostředky.
Proceduru omlazení obličeje lze provést několika druhy laseru. Zpravidla se jedná o erbium, CO2 a neodym. Liší se mezi sebou vlnovou délkou, hloubkou a způsoby implementace nárazu.
Metody
Laserová terapie obličeje je rozdělena do několika typů.
Frakční ablativní omlazení
Tato technika zahrnuje bodové odstranění kosmetických defektů na kůži. Vědci dokázali, že v různých zónách epidermis jsou buněčné struktury v různých fázích růstu. Výsledkem je, že v jedné oblasti dojde k poškození pokožky a v jiných bude jemnější a zdravější. K dosažení bodového efektu pouze na problémových partiích se používá metoda ablativního laserového omlazení.
Laserová biorevitalizace
Jedná se o inovativní technologii, která se provádí bez chirurgického zákroku. Pomáhá vypořádat se s kazy, jako jsou hluboké vrásky a jizvy. V průběhu práce jsou dodávány krátké laserové impulzy, které spalují odumřelé kožní vrstvy a vytvářejí prostor pro tvorbu nových buněk.
Biorevitalizace navíc spouští produkci kolagenových a elastinových vláken. Aby se výsledek urychlil, je pokožka předem ošetřena speciální kompozicí, která dosáhne hlubokých vrstev a nasytí je všemi užitečnými mikroelementy.
Neablativní záření
Povrch obličeje je vystaven dlouhým laserovým paprskům. Tento typ postupu je při provádění vážnější, proto je předepsán pouze tehdy, pokud existují určité náznaky, například s hlubokými jizvami, stopami chemického poškození, silnými vyrážkami.
Neablativní omlazení ošetřuje celý povrch obličeje najednou.
Laserový resurfacing
Jedná se o jednu z minimálně invazivních procedur. K nápravě změn souvisejících s věkem se používá safírový nebo erbiový typ laseru, díky kterému je na kůži vyvíjen měkký, ale hluboký účinek.
Tento lifting odstraňuje výrazové linky, zpevňuje kontury obličeje, eliminuje akné a vyhlazuje vrány.
Fotoomladění
Jedná se o kombinovanou metodu všech výše uvedených postupů. Ve většině případů se tato taktika používá ke zlepšení tónu a pružnosti pokožky.
Indikace
Laserové omlazení pokožky obličeje se provádí za určitých problémů, mezi které patří:
- znamenífotoaging;
- efektyaknéa po akné;
- aknéjizvy;
- nerovnýodstínpokožka;
- tvarovánícévnípletivo;
- rozšířeníod té doby;
- vznikvrásky. . .
Doporučuje se také provést postup, pokud dojde k poklesu turgoru nebo ke zvýšené pigmentaci.
Kontraindikace
Laserová omlazení očních víček a obličeje má určitá omezení.
Za určitých okolností tedy bude manipulace odepřena. Mezi hlavní kontraindikace patří následující:
- diagnostikovaný cukrcukrovka;
- prekanceróznípatologické procesy;
- chronickýnemoci ve stadiu exacerbace;
- nemocispojovacísystémové tkáně;
- infekčnía zánětlivé procesy ve zhoršené formě;
- epileptickýzáchvaty;
- onkologickýnovotvary;
- přijímací obdobíléčivýléky, které zvyšují citlivost kůže na ultrafialové světlo.
Kromě toho je takový postup zakázán během těhotenství a kojení.
Příprava
Laserové omlazení nevyžaduje žádná zvláštní přípravná opatření. Pacient musí nejprve navštívit lékaře, který posoudí celkový stav kůže, určí celou škálu problémů a také se ujistí, že neexistují žádná možná omezení.
Několik dní před očekávaným datem manipulace musíte opustit používání dekorativní kosmetiky, výlety do solária a opálení na otevřeném slunci.
Pokud se postup provádí v létě, je nutné chránit pokožku před intenzivním ultrafialovým zářením. Chcete -li to provést, musíte si před odchodem venku na obličej použít opalovací krém.
Pokrok
Celý proces omlazení laserem zahrnuje provedení několika po sobě jdoucích akcí. Nejprve se vyčistí povrch kůže na problémové oblasti. K tomu lze použít křoviny nebo speciální exfoliátory.
Dále se aplikuje malé množství anestetického gelu, který umožňuje provedení zákroku, aniž by to klientovi způsobovalo nepohodlí.
Poté kosmetolog pokračuje přímo do práce s laserem. Během jednoho sezení můžete v závislosti na závažnosti stávajících problémů ošetřit celý povrch obličeje, dekoltu a krku.
V konečné fázi se pokožka otře změkčujícím roztokem.
Pokud jde o dobu trvání, jedno sezení trvá přibližně 60 minut.
Trvání a frekvence postupu
Aby dosáhli požadovaného výsledku, kosmetologové doporučují absolvovat celý kurz laserového omlazení, který může zahrnovat 3 až 5 sezení s intervalem 14–21 dnů mezi nimi.
Chcete -li zachovat a zlepšit účinek v budoucnu, můžete provést jeden postup za rok.
Jak dlouho účinek trvá
V závislosti na zvoleném způsobu ošetření pokožky může výsledek trvat 12-18 měsíců.
Péče po
Po každém sezení je nutná určitá doba na obnovu epidermis a také na to, aby pacient dodržoval řadu doporučení poskytnutých odborníkem.
Po dobu dvou týdnů by měl být na ošetřená místa aplikován zvlhčovač a přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou.
První den po provedení manipulace je zakázáno používat dekorativní kosmetiku. Kromě toho, až do okamžiku úplného obnovení pokožky, musíte zapomenout na křoviny a slupky.
Aby se zabránilo tvorbě věkových skvrn, kosmetologové doporučují používat opalovací krémy s úrovní SPF vyšší než 30.
Pro rychlejší zotavení po laserové expozici jsou předepsány posilovací komplexy vitamínů. K mytí můžete použít ozonizovanou vodu. Venku byste měli věnovat více času procházkám.
Pouze přísné provádění všech doporučení pro péči o pokožku během rehabilitačního období pomůže nejen udržet získaný výsledek, ale také zabránit rozvoji následků.
Komplikace
Bez ohledu na to, jaký účinek má na kůži, není po ní vyloučen výskyt různých vedlejších účinků.
Bezprostředně po proceduře omlazení laserem se může objevit zarudnutí, odlupování a svědění. Takové příznaky jsou normální a během krátké doby samy odezní.
Ve vzácných případech je zaznamenána hyperpigmentace, jizvy a jizvy. Kromě toho se může aktivovat herpes virus, k jehož odstranění lékař předepisuje příjem antiherpetických léků.
Také po kosmetické manipulaci může být pacient narušen otoky, mírnými bolestivými pocity vytvořenými na povrchu ošetřované oblasti kůry.
Důvodem vzniku takových nežádoucích účinků je ve většině případů porušení techniky provádění postupu specialistou nebo neznalost klientových předpisů během přípravného nebo rehabilitačního období.
Výhody a nevýhody
Mezi výhody laserového omlazení patří vysoká účinnost, bezpečnost, bez nutnosti chirurgického zákroku. Kosmetologové navíc zdůrazňují skutečnost, že tato technika je vhodná pro jakýkoli typ pleti.
Mezi hlavní nevýhody patří bolestivost, přítomnost řady kontraindikací, pravděpodobnost negativních reakcí, dlouhé období zotavení a vysoké náklady.
Laserová omlazení obličeje je považována za nejlepší alternativu k injekčním metodám v boji proti změnám souvisejícím s věkem. Současně je důležité pochopit, že nakonec bude výsledek záviset nejen na úrovni dovedností specialisty, ale také na vlastnostech organismu a na tom, jak klient splní všechna doporučení.