10 salonních ošetření pro omlazení pleti, které je nutné vzájemně kombinovat

Dvojitá akce je mnohem lepší než bodový zásah. Zejména proto, aby byl váš program proměny a omlazení pleti dvakrát efektivnější, jsme spolu se specialisty vybrali pět párů nejlepších hardwarových, injekčních a plastických procedur, které vytvářejí skutečný wow efekt, fungující jako duet.

dívka s omlazenými kožními procedurami

1. Fototerapie + frakční laser

Technika vynalezená lékaři se nazývá Photofractional a kombinuje dva po sobě jdoucí účinky na kůži: IPL světlo (fototerapie) a frakční laser. Díky IPL světlu lze odstranit pigmentace (často se objevují po pobytu na slunci) a frakční laser spouští syntézu kolagenu, čímž je možné obnovit kožní vlákna zničená UV zářením.

Fotofrakční postup je poměrně agresivní: dává efekt mírně opálené tváře (zarudnutí, olupování). Mírný otok přetrvává 1-2 dny. Po týdnu peeling zmizí, pokožka se vyhladí, vyrovná a dobře odráží světlo.

Kombinace dvou různých efektů poskytuje působivý výsledek již po jedné proceduře. Nejprve je kůže vystavena IPL světlu, ale podle mírnějších parametrů, než jaké se používají pro samostatnou fototerapeutickou proceduru (zbavení stařeckých skvrn), jsou vybírány individuálně. Poté se aplikuje anestezie a pokožka se ošetří frakčním laserem. Fototerapie odstraňuje pigmentace, žilky, bělí a jemně stimuluje syntézu kolagenu. Laser proniká do hloubky a „stimuluje" syntézu nových kožních vláken. Konečný efekt bude patrný za 1-2 měsíce. V průměru je nutné provést 1-3 procedury (pravidelnost je individuální) s intervalem mezi nimi za měsíc. Po procedurách nezapomeňte chránit obličej krémy SPF.

2. Masáž obličeje + botulotoxinové injekce

Masáž obličeje, ruční nebo hardwarová, je jedním z těch postupů, které by se měly používat k prevenci změn souvisejících s věkem i v poměrně mladém věku. To také dává dobrý účinek při korekci již vznikajících změn souvisejících s věkem (výrazné nosoústní rýhy, "hrdé vrásky" a podélné vrásky na čele, "vráňky" v oblasti očí, ztráta obličejového oválu, létala). Masáž umožňuje procvičit a tonizovat uvolněné svaly nebo naopak uvolnit napjaté. Díky tomu získáme efekt: snížíme závažnost vrásek a zlepšíme ovál obličeje. Masáž se provádí v jednom kurzu (průměrně 10 procedur, dvě týdně), poté je možné mimické vrásky korigovat botulotoxinovými injekcemi.

masáž pleti pro omlazení

3. Frakční laser + PRP terapie

Frakční laser je jednou z nejoblíbenějších a nejúčinnějších procedur proti stárnutí. Jedná se o jemné, ale hluboké laserové omlazení pleti, které umožňuje snížit hloubku vrásek, obnovit jednotnou barvu, hladkost a hustotu pleti, nastartovat přirozený proces tvorby čerstvého kolagenu a elastinu. Tohoto efektu lze dosáhnout principem činnosti přístroje: tenký laserový paprsek proniká kůží do předem stanovené hloubky a vytváří terapeutická mikropoškození o průměru nejvýše 0, 2 mm. Tento efekt ničí starý kolagen a stimuluje tvorbu nových buněk zodpovědných za rychlou opravu poškozených oblastí. Díky tomu je pokožka napnutá a zlepšuje se její textura.

Přes krátkou dobu rehabilitace po laserové expozici se plný a konečný efekt dostaví po 3-5 sezeních. Zároveň se již týden po prvním zákroku aktivují omlazovací mechanismy (a budou dále růst) a efekt vydrží až 1, 5 roku.

Procedury frakčním laserem je nejlepší kombinovat s PRP terapií – injekcemi vlastní krevní plazmy. Plazma obsahuje krevní destičky, které urychlují obnovu kůže po expozici laserem. Kromě toho obsahuje také růstové faktory, které dále stimulují fibroblasty, buňky produkující nová kolagenová a elastinová vlákna. Kombinací těchto dvou procedur můžete získat výraznější omlazující efekt.

injekční omlazení pleti

4. Lifting pleti obličeje + injekce výplní nebo auto tuku

Pomocí plastické chirurgie můžete dosáhnout liftingového efektu, ale s jeho pomocí se bohužel nelze zcela zbavit vrásek. Například po plastické operaci zůstávají kolem úst vrásky a také „loutkové vrásky" (tzv. „bolestivé záhyby"). Aby byly méně nápadné, používají se výplňové injekce v oblasti nasolabiálních záhybů, rtů a zygomatické oblasti. Alternativou výplňových injekcí je procedura lipofilling, kdy se k doplnění objemu využívají vlastní tukové buňky. Odebírají se injekční stříkačkou z určitých částí těla (žaludek, vnitřní strana stehen, kolena) a po malých dávkách se vstřikují do požadované oblasti. To je třeba dělat velmi opatrně, protože hlavním úkolem je zajistit, aby se tukové buňky zakořenily na správném místě a zakořenily. Výhoda lipofillingu oproti výplňovým injekcím je zřejmá: výplně je třeba každý rok obnovovat a tukové buňky zůstávají v místě vpichu roky. Rovněž v případě lipofillingu je vyloučena případná alergická reakce, která se může projevit na vstřikovaných fillerech.

5. Blefaroplastika + laserové zákroky

Ve větší míře bude tato kombinace vhodná pro operace dolních víček, kdy jsou svaly „přivařeny" ke kůži a není možné odstranit vše zbytečné. Proto je tři týdny po operaci indikováno laserové ošetření této oblasti. Laser působí na pokožku stimulačně, redukuje ji a aktivuje syntézu nového kolagenu a elastinu, po které kůže zhoustne a stane se pružnější. Pro výrazný efekt může stačit jedno sezení.

Často se tato technika používá v případech, kdy je nutné zbavit se kýlních váčků (tento problém může mimochodem trápit i velmi mladé lidi). Operace k odstranění takových kýl se provádí transkonjunktiválně (malým řezem na straně sliznice dolního víčka) a po odstranění tukových kapes zůstává přebytečná kůže, kterou je třeba napnout; pro tyto účely potřebujete laser.