Omlazení rukou

růže pro omlazení pleti

Předpokládá se, že ruce jsou odrazem skutečného věku ženy. A to vše proto, že je mnohem obtížnější chránit pokožku této zóny před stárnutím - je častěji vystavena negativním účinkům a je aktivněji vymazávána při domácích činnostech, což zhoršuje její kvalitu a vzhled.

Pravidelnou péčí o pokožku obličeje a krku není těžké dosáhnout výrazného omlazujícího efektu, ale vrásčité ruce s vystupujícími žilkami a nerovnoměrnou pigmentací mohou nejen prozradit skutečný stav věcí, ale také nás vizuálně zestárnout. více let.

Omlazení pokožky rukou je velmi náročný úkol. Jednak je tato oblast velmi citlivá na vnější negativní vlivy, jednak extrémně „pomale" reaguje na jakékoli kosmetické procedury.

Není však třeba nechat situaci volný průběh – jen pro dosažení pozitivního výsledku budete muset vynaložit o něco více úsilí než v případě jiných částí těla.

Vlastnosti pokožky rukou

Kůže rukou má své vlastní vlastnosti. V normálním stavu obsahuje asi 20 % vlhkosti, což si zachovává svůj čistý svěží vzhled. Již při ztrátě 10% vlhkosti se vnější stav epidermis prudce zhoršuje, protože nemá další výživu kvůli tukové tkáni, která v této zóně prakticky chybí. Na rozdíl od zadní strany nemají dlaně prakticky vůbec žádné mazové žlázy, ale mají obrovské množství potních žláz. Kvůli nedostatku výživy jsou zde možné takové nepříjemné jevy, jako jsou mozoly a zhrubnutí epidermis.

Zrychlené stárnutí pokožky rukou je dáno i tím, že právě rukama vykonáváte většinu svých každodenních činností – myjete si obličej, myjete nádobí, podlahy, hrabete v zemi na zahradě, protahujete kůže kvůli dlouhému nošení těžkých tašek, stačí štětce držet delší dobu na aktivním slunci, prakticky bez ochrany, ani rukavicemi, ani krémy. To vše se projevuje na vzhledu rukou – suchost, loupání, záněty, objevují se vrásky, zvýrazní se žilky.

Ale hlavní aspekt stárnutí pokožky rukou lze nazvat suchostí. Nedostatek vlhkosti v této oblasti epidermis a zhoršení jejího vzhledu přímo souvisí, proto základem mnoha salonních a domácích prostředků pro omlazení je hluboké zvlhčení tkání a obnovení jejich schopnosti zadržovat vlhkost v buňkách. .

Salonní metody omlazení rukou

Kromě řady standardních procedur pro čištění a výživu pokožky rukou vám profesionální salony mohou nabídnout dodnes ověřené procedury pro obnovu přirozené schopnosti tkání regenerovat a udržovat krásu rukou. Jednou z těchto procedur je biorevitalizace, která se hojně využívá jako účinná technika pro omlazení obličeje, krku a dekoltu. Ukazuje se, že může hrát důležitou roli při návratu atraktivního vzhledu pokožky na rukou.

Biorevitalizace neboli „injekce krásy" kompenzují nedostatek kyseliny hyaluronové ve tkáních a zvyšují její přirozenou schopnost zadržovat vlhkost v buňkách. Tato procedura navíc nastartuje přirozené procesy tvorby elastinu a kolagenu v pokožce – stane se pružnější, odstraní se některé vrásky, vyrovná se barva epidermis a vypadá mladší.

Při silné dehydrataci tkání a již vzniklých vráskách na rukou pomůže lipofilling. Během procedury jsou do pracovních oblastí, kde je potřeba doplnění objemu, zaváděny vlastní tukové buňky, upravené speciálním způsobem. Hlavní výhodou této metody je úplná absence alergických reakcí nebo odmítnutí, protože je použit materiál nativní pro vaše tělo. Vrásky se přitom přirozeně korigují a povrch pleti vypadá přirozeně.

Chemický peeling pomůže zesvětlit pokožku a odstranit pigmentaci. Mezi jeho úkoly patří hloubkové čištění kožních tkání ruky, aktivace regeneračních a metabolických procesů, díky nimž buňky lépe udrží vlhkost, a také vyrovnání barvy epidermis.

Domácí omlazení rukou

I doma můžete svým rukám pomoci stát se mladšími a přitažlivějšími! K tomu existuje mnoho účinných a zároveň jednoduchých prostředků.

  1. Domácí peeling nebo scrub. Není nic jednoduššího, než si koupit hotový peeling na ruce, ale můžete to udělat sami. K tomu budete potřebovat trochu volného času, jemnou sůl nebo cukr, jakýkoli výživný olej, který je po ruce. Nalijte lžičku cukru nebo soli s olejem do konzistence husté zakysané smetany a ihned naneste na ruce. Lehkými krouživými pohyby zpracujte celou plochu štětců. Pokud je pokožka rukou velmi citlivá, měly by být jako brusivo použity měkčí částice. Například kávová sedlina, mleté ovesné vločky nebo rýžová mouka. Po peelingu omyjte kompozici teplou vodou a běžným mýdlem a naneste hydratační krém.
  2. Doplňkové jídlo. Jako takové používejte domácí masky. Pro velmi suchou dehydratovanou pokožku používejte přísady, jako je olivový olej, zakysaná smetana, bramborová dřeň, mango, okurka, dužina z bílého zelí a mrkve, aloe, tymián, meduňka, ylang-ylang esenciální oleje. Na pokožku vysoce pigmentovanou a často v kontaktu se sluncem si připravujte obklady z odvaru z heřmánku, kopřivy, tymiánu, měsíčku, máty. Bělicí vlastnosti mají citronovou šťávu, sodu. S těmito přísadami lze připravit koupele.
  3. Správná kosmetika. Pro stárnoucí pokožku rukou je nejlepší zakoupit sérum se zvýšeným účinkem a krém proti stárnutí. Sérum by mělo být aplikováno 1-2 krát za dva dny a krém by měl být aplikován pravidelně po každém kontaktu s vodou, práci na zahradě, s domácími chemikáliemi. Mladým rukám postačí dobrý hydratační krém na denní použití.
  4. Parafínové masky. Tento postup lze provést v salonu, ale existují také speciální sady pro domácí omlazení. Tato metoda umožňuje zesvětlit kožní tkáně, odstranit vrásky a zlepšit metabolismus v epidermis pro lepší boj pokožky proti negativním faktorům životního prostředí. Parafínové masky se aktivně používají v případě stárnutí pokožky.

Prevence stárnutí pokožky rukou

Ale hlavní metodou omlazení rukou je prevence jejich stárnutí. Je nutné minimalizovat negativní dopad na pokožku pomocí základních ochranných prostředků. Při mytí nádobí a podlah je třeba nosit gumové rukavice, aby se chemikálie nedostaly do kontaktu s epidermis a nepoškodily ji. Právě působení složek pracího prostředku často způsobuje alergické reakce, zarudnutí, svědění, olupování a záněty na kůži, které pro svůj vzhled neprocházejí beze stopy.

Pokud je pro vás nepohodlná práce v klasických gumových rukavicích, můžete si v lékárně zakoupit balení silikonových rukavic, ve kterých lékaři běžně pracují. Jednak mají uvnitř mastek, který chrání ruce před nadměrným pocením. Za druhé, jsou pohodlnější pro čištění, protože se cítíte lépe, co děláte. Nyní existují gumové rukavice s bavlněnou podšívkou pro větší pohodlí rukou.

Chraňte si ruce v extrémním mrazu a při opalování. Pro fashionisty je důležité mít rukavice na všechna roční období a kdo na takový doplněk není zvyklý, stačí se zásobit vhodnými krémy s ochrannými faktory. Pomůže vyhnout se negativním vlivům teplotních výkyvů a změn ve stravě. Zejména v létě, kdy je aktivní slunce, se opřete o potraviny bohaté na vitamín C, E a A. V zimě jezte více přírodních tučných jídel (zakysaná smetana, játra, vejce, mastné ryby) nasycených vitamíny B a vitamínem D .

Včasná pravidelná péče o ruce poskytne vynikající základ pro prevenci předčasného stárnutí pokožky v této oblasti. V každém věku je užitečné vyrábět noční masky. Pro ně naneste na ruce výživný prostředek, nasaďte si bavlněné rukavice a lehněte si k odpočinku - ráno budou vaše ruce jemné a upravené.